GP System – Stamet na rynku województwa łódzkiego funkcjonuje od ponad 15 lat.

W każdym roku realizujemy ponad 1000 kompleksowych inwestycji dla budownictwa mieszkalnego (okna, bramy garażowe, rolety) oraz przemysłu (bramy segmentowe przemysłowe). Zamontowaliśmy ponad 250 000 wyrobów typu bramy garażowe i przemysłowe, napędy bram, okna, drzwi, rolety. Wyniesione doświadczenie i ciągłe doszkalanie to podstawa naszej fachowości i profesjonalizmu.

Dewiza firmy

Podstawowym kryterium przy wyborze wyrobów: bram, okien, drzwi, napędów, które sprzedajemy i montujemy, jest to czy ten wyrób jest na tyle dobry, iż użyłbym go do budowy własnego domu, garażu itp. We własnych domach mamy dokładnie te same wyroby, które oferujemy Państwu. Zamontowaliśmy je wiele lat temu i użytkujemy z zadowoleniem.

Okna Krispol „przetrzymały” z powodzeniem próbę włamania u mnie i jednego z moich znajomych. Złodziejom nie udało się u znajomego wyważyć nawet okna przesuwnego. Wyrób został pochwalony jako „mocny i bezpieczny” przez Panów Policjantów opisujących zdarzenie.

Montują je teraz w swoich domach nasi pracownicy budujący domy dla swoich rodzin …. a także co ciekawe pracownicy firm konkurencyjnych. Montażyści konkurencji, którzy montowali wyroby Krispol okna – bramy…na jak to nazwali „fuche” i stwierdzili iż lepiej dokładniej wykonanych nie ma.

Wychodzimy z założenia, iż zarówno my, jako dostawca, jak i Klient budujący swój dom, nie możemy sobie pozwolić na zastosowanie wyrobu niskiej jakości. Naszą dewizą jest montaż wyrobów wysokiej jakości od uznanych, renomowanych producentów. To jakość materiałów oraz sprawdzone, odpowiednio zaprojektowane rozwiązania konstrukcyjne decydują o bezawaryjnym, długoletnim funkcjonowaniu wyrobu.

Firma

Posiadamy sześć biur handlowych: Sieradz, Łódź, Pabianice, Bełchatów, Zduńska Wola, Wieluń. W tym okresie zamontowaliśmy dziesiątki tysięcy wyrobów: bram garażowych, ogrodzeniowych, napędów, drzwi, okien i w tym okresie zaufało nam wielu klientów. Działaliśmy w tzw ” gorszych i lepszych czasach ” dla branży, zawsze w sposób stabilny i zawsze wywiązywaliśmy się z swoich zobowiązań wobec klientów .

Jako właściciel firmy posiadam wykształcenie inżynierskie, w firmie pracują handlowcy z wieloletnim doświadczeniem (większość także posiada wykształcenie wyższe) i montażyści (z uprawnieniami np. elektrotechnicznymi po dobrych średnich szkołach zawodowych np. Technikum Elektroniczne). Cały czas doskonalimy swoje umiejętności gdyż postęp np.: w technikach montażu okiem w ostatnich latach jest znaczący.

Montujemy wyroby zgodnie z wytycznymi ITB oraz Zrzeszenia Montażystów Stolarki.

Na Państwa życzenie udostępnimy kontakt do klientów (i za ich zgodą wyrażona wprost), u których montowaliśmy okna, bramy, drzwi, napędy. Posiadamy własne, wyszkolone ekipy montażowe.

Nasze ekipy są wyspecjalizowane:

 • montażyści bram i drzwi „każdego dnia” montują bramy
 • „ekipa okienna” zajmuje się montażem okien, w tym z duża praktyką montażu dużych okien przesuwnych
 • elektromonter – elektronik – montażem napędów.

Jednym z naszych największych sukcesów jest stałość zatrudnienia zarówno handlowców oraz montażystów . Większość pracujących ma ok 10-12 letni staż a są to osoby ambitne i cieszy nas iż dajemy iż możliwości realizowania się i satysfakcji z pracy w wszystkich aspektach . Osoby które uzupełniły skład w ostatnich latach szybko ” doszlusowały ” wiedza i profesjonalizmem do poziomu koleżanek i kolegów . Szczególna satysfakcje spraw powrót pracowników po przewie np. 2-3 letniej spowodowanej względami osobistymi , gdy po powrocie do kraju- miasta po wojażach światowych lub krajowych zgłaszają się do nas z informacja iż chcą powrócić do pracy u nas .

Firma posiada bardzo dobrych etatowych montażystów ( nie podwykonawców ) oraz handlowców – doradców technicznych .

Specjalizacja umożliwia osiągnięcie wysokiej jakości usług.

Uczestniczymy w spotkaniach i szkoleniach Zrzeszenia Montażystów Stolarki, gdzie zapoznajemy się na bieżąco z nowościami oraz doskonalimy umiejętności, aby utrwalić dobry standard montażu.

NIE SPRZEDAJEMY:

 • bramy segmentowej – TYP SKŁADAK „wyprodukowanej samodzielnie przez instalatora” z przypadkowo kupionych części w hurtowni z wykorzystaniem panela segmentowego w drugim gatunku, bez certyfikatu CE.
 • napędu bramy – TYP SKŁADAK „kompletowanego przez instalatora” wg zasady tylko siłowniki renomowanego dostawcy a pozostałe komponenty: centrala, radiolinia, piloty, lampa, nie oryginalne z najtańszych elementów, których następnie w przypadku konieczności naprawy nie da się zidentyfikować …. czasem ta zasada nas sporo kosztowała gdy klienta zarzucał nma iż nasz orginalny zestaw jest 100-200 zł droższy w relacji do zestawu składak z , tania centrala za 100 zł , chińskimi fotokomórkami podobnymi do Nice BF za 35 zł itp.

Zmieniał zdanie gdy zgłaszał się do nas po serwis …. po 2-3 latach gdyż instalator- składaka nie odbierał telefonu i okazywało się iż poza siłownikami nic nie jest orginalne ….. 90% renomowanych zestawów pracuje ok 10-12 – 15 lat właściwie bezawaryjnie .

Oferujemy wyrobu od uznanych producentów :

Krispol, Wiśniowski , KMT , Wiatrak – polskich producentów oferujących wyroby na światowym poziomie technologicznym. Precyzyjnie skonstruowane, sprawdzone w laboratoriach firmowych, wykonane wg określonego reżimu jakościowego. Każdy kto widział produkcję w fabrykach Krispol i Wiśniowski ma wiedzę, iż technologia ich wykonania jest nie gorsza, niż u innych producentów europejskich , a niektóre zastosowane rozwiązania lepsze dla klienta. Nie bez powodu firmy te podbijają rynek polski i rynki Unii Europejskiej, a polski przemysł stolarki otworowej (okna, drzwi, bramy) już jest, albo wkrótce będzie, największy w Europie, z własnymi dobrymi rozpoznawalnymi markami jakościowych wyrobów. W związku z wyższa jakoscią polskich wyrobów zrezygnowaliśmy z sprzedaży bram segmentowych firm niemieckich Normstahl , Hormann na rzecz firmy Krispol , uchylnych na rzecz firmy Wisniowski . Polskie wyroby są po prostu lepsze w wielu aspektach .

NIE MONTUJEMY OKIEN:

 • gdy nie jest zachowany dobry standard montażu( np. bez poszerzeń systemowych pod balkonami które są najlepszym rozwiązaniem w 90% przypadków gdy brak ostatecznej posadzki ) , za standard montażu odpowiada e nas już handlowiec i on musi dopilnować wszystkich szczegółów zgodnie z zasadami Zrzeszenia Montażystów Stolarki
 • do nierównych otworów z nieregularną powierzchnią
 • gdy brak w oknach posadzki lub zamiennie poszerzeń systemowych, nie montujemy okien w powietrzu, z otworem na dole, na cegłach itp.
 • bez listwy lub kilkunastocentymetrowymi fragmentami listwy pod parapetowej.

Okna montujemy dokładnie wg wytycznych ITB oraz Zrzeszenia Montażystów Stolarki (więcej o montażu okien w zakładce “MONTAŻ”)

 • nigdy nie sprzedawaliśmy drzwi „ niskiej jakości np. : „chińskich- stalowych i innych ” gdy kilka lat temu z powodu niskiej ceny pojawiły się one na rynku. Po pierwszych oględzinach tego typu wyroby stwierdziliśmy, iż jest on zbyt niskiej jakości, nie posiada żadnych właściwości termicznych , jest tani i „ nic nie wart” , nie zamontowali byśmy ich w własnym domu , a dla klienta – nabywcy będzie to w perspektywie 2-3 lat tylko problem . . Jest to dla nas podstawowe kryteriu przy wyborze wyrobów które montujemy- sprzedajemy – czy ten wyrób jest na tyle dobry iż użył bym go do budowy własnego domy , garażu , komórki . . „ Pozostaliśmy” przy droższych solidnych wyrobach (choć narażaliśmy się początkowo na zarzut, iż mamy „drogie drzwi”):
 • drzwiach stalowych polskich Gerda , KMT
 • drewnianych Cal, Stolpaw, Wiatrak, Parmax

Dziś z satysfakcją stwierdzamy iż nasz wybór wynikający z wiedzy i doświadczenia , postawienie na rozsądek , na jakość był słuszny , gdy widzimy klientów którzy po niewielu zimach użytkowania przychodzą wymienić „ te tanie drzwi” na lepsze , oraz nowych klientów którzy do domów myśla o nowych bardzo ciepłych i trwałych drzwiach drewnianych lub stalowych przy wejściu stwierdzaja „ nie interesują mnie tanie drzwi, chce dobre na lata ” .

Bramy uchylne oraz dwuskrzydłowe:

Bramy garażowe uchylne to popularne i niedrogie zamknięcie garażu. Zalecane są przede wszystkim do garaży wolnostojących i budynków gospodarczych. Prosta i solidna konstrukcja bramy gwarantuje długoletnie, bezawaryjne działanie bramy. Bramy garażowe uchylne wykonywane są w wymiarach standardowych lub na indywidualne zamówienie. Można je wyposażać w dodatkowe opcje: docieplenie skrzydła, drzwi serwisowe, poziomy układ poszycia, niestandardowy kolor, przetłoczenia wentylacyjne.

Bramy roletowe:

Płaszcz bramy rolowanej wykonany jest z profili aluminiowych wypełnionych bez freonową pianką poliuretanową. Porusza się pionowo w aluminiowych prowadnicach i nawija na wał zamontowany w nadprożu. Prowadnice wyposażone są w specjalne szczotki, dzięki czemu brama przesuwa się płynnie i cicho. Pancerz zwija się do puszki zamontowanej na nadprożu. Brama nie posiada prowadnic podsufitowych. W konsekwencji całą przestrzeń można zaaranżować według potrzeb.

Napędy automatyka bram garażowych ogrodzeniowych:

Oferujemy automatykę bram garażowych oraz ogrodzeniowych uznanych producentów: Nice, Faac.Beninca . Wszystkie te firmy maja oficjalne przedstawicielstwa w Polsce co gwarantuje pełny dostęp do urządzeń , serwisu gwarancyjnego i części.

Zastosowanie automatyki od tych producentów gwarantuje Państwu wysoka jakość oraz dostęp do cześci zamiennych po wielu latach. Często po 10 latach eksploatacji zużyciu ulega drobna cześć za kilkadziesiąt złotych i tylko ja trzeba wymienić by urządzenie funkcjonowało kolejnych kilka lat. Nie da się tego zrobić gdy nie można „ dostać części” do innego automatu z „krótkotrwałego” importu lub urządzenia marketowego . Firma oferuję automatykę do bram wjazdowych, garażowych, szlabanów ze sterowaniem radiowym, po automatykę osłonową – siłowniki do rolet okiennych. Zastosowanie automatyki ułatwia życie. Stosowane przez nas automaty zapewniają użytkownikowi bezpieczeństwo i komfort, a to, co je wyróżnia to wyjątkowa elegancja, nowoczesne wzornictwo i niezawodność.

Okna (tylko od uznanych krajowych producentów z firm):

KRISPOL – profil Salamander – renomowany producent bram kilka lat temu rozpoczął produkcje okien na jednym z najlepszych profili Salamande , nie idąc na kompromisy jakościowe z najlepszymi okuciami Winkhaus , a co najważniejsze okna są najwyższej jakości – bogate wyposażenie , dobrze- dokładnie wykonane.

Blisko 90% montowanych przez nas okien to wyroby z pakietami 3 szybowymi o parametrach Ug-05W(m2K) z zastosowaniem poszerzanych lub docieplanych profili okiennych, co przekłada się na bardzo dobre parametry techniczne okna na poziomie Uw -08/0,7 W(m2K). Praktycznie kazdy zestaw zawiera dzis co najmniej jedno okno przesuwne . Są to okna z grupy Premium gwarantujące klientowi bardzo dobre parametry termiczne lecz co najważniejsze bardzo wysoka jakość wykonania . Dobór do sprzedaży wyrobów od tych producentów gwarantuje nam bardzo małą ilość reklamacji na wyroby a zamawiającemu komfort i niezawodność na długie na długie lata . By poznacz szczegóły konkretnych rozwiązań zapraszam do podstroi z poszczególnymi wyrobami oraz do podstrony o montażu .

Drzwi drewniane

W drzwiach drewnianych dzięki zastosowaniu klejonek drewnianych ( cienkie płaty drewna klejone na przemian słojami co daje odporność na krzywienie i wzrost sztywności o 30% ) praktycznie zlikwidowano proces „ paczenie się drewna” Drzwi są bardzo stabilne trwałe , ciepłe dzięki naturalnym właściwością drewna oraz zastosowaniu wkładek termicznych np. z styropianu XPS itp. . Grubość drzwi wzrosła z 68 mm do 80 – 90 , termiczność drzwi wynosi często znacząco poniżej 1W/m2K . Ponadto co nie bez znaczenie drzwi mają piękny naturalny wygląd. Producenci wprowadzili wiele nowych wzorów klasycznych i nowoczesnych.

Drzwi stalowe

W drzwiach stalowych obserwujemy wysiłki producentów by poprawić parametry termiczne i sztywność ościeżnic poprzez zastosowanie: wkładek termicznych , zastosowania ciepłych ościeżnic aluminiowych lub drewnianych . Dla poprawy estetyki producenci wprowadzają regularnie nowe wzory, nowe kolory drewnopodobne oraz rozwiązania drzwi stalowych ( konstrukcja ) z wykończenie zewnętrznym z przetworzonego drewna.

Nasze wybrane realizacje w zakładce Aktualności – Montaże